Nagrobki nowoczesne – jakie są najnowsze trendy we wzornictwie nagrobkowym?

Pochówek to bardzo silne emocjonalnie przeżycia dla członków zmarłego. Jednak, kiedy emocje już opadną, bardzo często pojawia się temat dotyczący nagrobków. Zdarza się, że ludzie starsi odpowiednio wcześniej przygotowują miejsce dla siebie, aby odciążyć rodzinę. Jednak są sytuacje nieprzewidziane, kiedy konieczne jest przeprowadzenie remontu, czy ustawienia na nowo całego grobowca.

 

Firmy nagrobkowe – co oferują?

 

Na rynku działa wiele firm, które zajmują się produkcją nagrobków oraz ich sprzedażą. W swojej ofercie posiadają tradycyjne rozwiązania, jak i pomniki powstające w zgodzie z najnowszymi trendami. Wybór powinien być uzależniony od własnych oczekiwań lub preferencji najbliższych osób.

 

W ofertach firm znaleźć można między innymi takie propozycje jak:

 

Nowoczesne nagrobki – czyli jakie?

 

W Polsce ciężko jeszcze zauważyć nowoczesne nagrobki. Wciąż najpopularniejsze są modele klasyczne. Bardzo chętnie wybierane w ostatnich latach są bardzo ciemne groby – grafitowe i czarne, na których żłobiony jest obraz lub napis w kolorze złotym – zgodnie z życzeniem zmarłego. Niemal wszystkie pomniki cmentarne współcześnie mają także krzyże i inne elementy wyposażenia. Zdarza się, że bardziej nowoczesne placówki oferują klientom różnego rodzaju napisy, specjalne tablice, czy elementy rzeźby. Niemal wszystkie nagrobki mają także zdjęcia.

 

Ciężko mówić o trendach w perspektywie nagrobka cmentarnego. Zmieniają się one z roku na roku, dokładnie w każdym innym obszarze. Nawet jeżeli w danym roku pojawi się jakiś unikalny kształt tablicy, czy piękny obraz, który trzeba wyżłobić, to nikt nie zmienia nagrobka co kilka lat i pozostaje on w takim samym stanie przez kolejnych kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt lat.

 

Najważniejsze, aby pomnik był wykonany z bardzo mocnego, odpornego na uszkodzenia materiału. Tym, na co warto jeszcze zwracać uwagę, jest właściwa jego pielęgnacja. Warto od razu zdecydować się na zakup preparatu, dzięki któremu praca będzie szła sprawniej.

 

Wróć do bloga
Damascus